Peter Morvay: Hlavnou témou Víkendu otvorených dverí IUVEN bola ochrana životného prostredia

SENEC| Mládežnícka organizácia IUVEN v spolupráci s Nadáciou Konrada Adenauera usporiadala po prvý krát Víkend otvorených dverí. Účastníci mali počas trojdňového podujatia možnosť  zúčastniť sa na zaujímavých prednáškach, diskusiách a mohli sa zapojiť do celoštátnej upratovacej iniciatívy Ministerstva životného prostredia SR s názvom Deň Dunaja.

“Domnievali sme sa, že nastal čas usporiadať podujatie, v priebehu ktorého záujemcovia a sympatizanti môžu nazrieť do činnosti mládežníckej organizácie, bližšie sa spoznať s členmi a oboznámiť sa s cieľmi IUVEN-u. Popri rozhovoroch a diskusiách sme nezabudli ani na zábavu. Môžem vyzdvihnúť spoločné upratovanie pri Dunaji alebo turnaj v plážovom volejbale. Večerné neformálne rozhovory boli vyslovene konštruktívne a zaujímavé. Som presvedčený, že podujatie tohto druhu sme neusporiadali posledný krát,“ povedal Peter Morvay, predseda organizácie.

Hosťom otváracieho večera bol štátny tajomník Ministerstva školstva Peter Krajňák, ktorý okrem toho, že sa zoznámil s riadnymi členmi, záujemcom ponúkol aj možnosť zaslania životopisu na asistentské miesto na Ministerstve Školstva.

Nie je náhoda, že sa podujatie konalo v Senci. Mesto bude dôležitým dejiskom predvolebnej kampane volieb do VÚC. Predseda organizácie Peter Morvay totiž prítomným ohlásil svoju kandidatúru. Členovia IUVEN sa tak nebudú nudiť ani v tomto roku.