Kandidátom IUVEN vo volbách do BSK je Peter Morvay

Mládežnícka organizácia IUVEN pripravuje postaviť kandidátov v štyroch krajoch. Prvým oficiálnym kandidátom je predseda organizácie, Peter Morvay, ktorý svoju kandidatúru ohlásil 1.septembra. Morvay kandiduje do Bratislavského samosprávneho kraja z mesta Senec.

Volám sa Peter Morvay a som Senčan. Absolvoval som základnú školu aj gymnázium s vyučovacím jazykom maďarským v Bratislave na Dunajskej ulici. Pokračoval som na Paneurópskej vysokej škole, kde som sa venoval ekonómii a podnikaniu.

Všetko, čo v mojom živote doteraz zavážilo, som dostal od svojich rodičov. Moja mama, Katka Morvayová ma viedla k správnym hodnotám nielen ako mama, ale aj prostredníctvom svojej profesie učiteľky a riaditeľky školy. Som jej za to nesmierne vďačný. Môj otec, ktorý už žiaľ nie je medzi nami, mi zas vštepoval zodpovednosť nielen za seba, ale aj za spoločenstvo, ktorého som členom. Otec sa aktívne venoval zlepšovaniu života Maďarov na Slovensku. Staršie ročníky si určite pamätajú jeho optimizmus a nasadenie tak v spoločnosti Peter´s, ako aj v každodennom živote. Mám jedného brata, s ktorým sme nerozlučný tím.

Politicky som sa začal angažovať medzi mládežou pred ôsmimi rokmi. Som presvedčený o tom, že keď mladí neurobia pre seba a svoju generáciu všetko potrebné a nevyhnutné, vývoj spoločnosti bude len veľmi ťažko napredovať. S pomocou kamarátov a kolegov sme vybudovali IUVEN – 300-člennú skupinu aktivistov, ktorí sú dôkazom toho, že keď sa chce, tak sa dá. Malými krokmi, aktivitami vieme robiť veľké veci.

Nechcem sa hrať na nezávislosť. Viem, o čom taká nezávislosť je. Na druhej strane rozumiem aj frustrácii občanov z politiky, politikov. Napriek tomu si myslím, že je nádej. Nádejou ale nie sú rôzne politické experimenty a rôzne ad hoc zoskupenia, ktoré sa vďaka znechuteniu z politiky dostávajú do parlamentov. Podľa mňa je to nebezpečná hra. Preto sa nehrám na nezávislosť, preto sa nehrám na protestnú vlnu ale čestne priznávam to, čo priznať treba. Som totiž presvedčený o tom, že politika 21. storočia musí byť o férovom prístupe, o osobnej angažovanosti a čestnosti jednotlivca. Ja disponujem týmito vlastnosťami. Tie sú totiž nezávislé od straníckej príslušnosti.

Preto som sa rozhodol kandidovať vo voľbách do VÚC. Senec a život v ňom je mojou neoddeliteľnou súčasťou. Takých Senčanov je veľa a  sila tohto regiónu spočíva práve v nich. Spolu dokážeme spraviť VIAC PRE SENEC“.

Rozumiem, že niektorí z Vás dnes môžu byť politikou znechutení. Táto frustrácia je najmä dôsledkom zneužívania moci a pozícií rôznych politikov. Za ostatné roky som mal možnosť poznať i ozajstnú politiku, tak ako aj „škaredšiu“ tvár. Postupne som prišiel na to, že funkčná politika spočíva vo férovom prístupe, čestnosti jednotlivca a najmä spočíva v nás, v regióne. Preto som sa rozhodol kandidovať vo voľbách do VÚC. Senec je mojou dôležitou súčasťou, sila regiónu spočíva v jeho občanoch. Spolu dokážeme spraviť „Viac pre Senec“.

 

www.viacpresenec.sk