Top

Kandidáti

26 PETER MORVAY

Do národnej rady kandidujem preto, lebo mi nie je jedno, aká bude budúcnosť tejto krajiny. Nie je mi jedno, aký bude osud mladých ľudí na Slovensku. Nie je mi jedno, či nás konečne budú reprezentovať politici, ktorým ide o spoločné blaho. O tom, v akej krajine budeme žiť, rozhodujeme my. Ako voliči, ale aj ako kandidáti. Ak to nie je jedno ani tebe, pridaj sa!.

MICHAL GORIŠČÁK 68

Narodil som sa vo Svidníku, kde som vyrastal a v súčasnosti žijem a pracujem. Mám 29 rokov a zaujímam sa o správu veci verejných. V minulosti som kandidoval do Európskeho parlamentu. V súčasnosti pôsobím ako regionálny predseda mládežníckej organizácie IUVEN, prostredníctvom ktorej sa snažím byť aktívny vo verejnom živote, získavať skúsenosti, a tak prispieť k zvýšeniu záujmu mladých ľudí o správu vecí verejných..

76 ĽUBICA KOVÁČOVÁ

Som presvedčená o tom, že Slovensko potrebuje mladých angažovaných ľudí, ktorí majú záujem o politiku, lebo len cez ňu sa dajú veci v našej krajine meniť k lepšiemu. Netreba vymýšľať prevratné myšlienky, stačí sa inšpirovať zahraničím. Osobne poznám množstvo fungujúcich príkladov, ktoré by mohli fungovať aj u nás, stačí ich len prispôsobiť našim podmienkam. Mojím cieľom je, aby sa Slovensko stalo krajinou 21. storočia..

ERZSÉBET HAMERLIK 86

Ako medička, pracujúca žena a občianka dobre poznám každodenné problémy, ktoré ovplyvňujú náš život. Vie ich riešiť len silná a dobre fungujúca politická reprezentácia. Pridala som sa k politickej strane, ktorá vie priniesť zmenu pre občanov a spolu s občanmi. Napomôcť zmene môže aj váš hlas. Voľme zodpovedne!.

96 ERIK BOJNIČAN

Trápia ma presne tie isté veci ako všetkých v mojej generácii. Ak chcem dobrú prácu, musím odísť za hranice? Ak chcem mať slušné bývanie, musím sa zadlžiť až do dôchodku? Tieto otázky za mňa ani za našu generáciu nevyrieši nikto iný ako my sami. Chce to priniesť svieži vánok do zatuchnutého vzduchu, ktorý v parlamente prevláda. A kto to zvládne, ak nie mladí? Chcem sa stať naším hlasom v parlamente..

JOZEF ŽELINSKY 126

Viac ako desaťročie pracujem ako DJ a od r. 2014 aj ako poslanec mestského zastupiteľstva v Kráľovskom Chlmci. Mojím cieľom je aj naďalej s čo najväčším odhodlaním a zodpovednosťou reprezentovať záujmy občanov nášho regiónu, najmä mladých ľudí. Z titulu mojej profesie cestujem po celej krajine a, žiaľ, musím skonštatovať, že všade je veľa problémov. Dosť bolo rečí, potrebujeme činy!.

136 MONIKA KHERN

Som 29 ročná podnikateľka. Kto ma pozná, vie, že pre mňa neexistujú prekážky, a rada by som to dokázala aj vám. V národnej rade spravím všetko preto, aby mal váš hlas zmysel aj po voľbách. Na problémy občanov nestačí nájsť riešenia, musia sa aj uskutočniť. Som toho schopná.

GABRIEL DÖME 145

Narodil som sa v Nových Zámkoch a mám 26 rokov. Vo svojej práci učiteľa hudobného umenia sa venujem deťom aj dospelým. Nakoľko pochádzam z rodiny, kde sa hovorí viacjazyčne, je pre mňa blízka téma menšinovej politiky. Chcel by som sa venovať integrácii Rómov do spoločnosti a snažiť sa poukázať na silné stránky ich kultúry. Mojou druhou hlavnou témou je pomoc mladým podnikateľom v rozvoji.